Vlaams-Brabant

Aarschot – Grotstraat * 20/11/8

‘De Lourdesgrot staat er zo lang ik mij kan herinneren’, zegt schepen Frans Deboes (CD&V). ‘Ze werd indertijd gebouwd door wijlen Jef Van Dessel, een voormalig politieagent van Aarschot. Hij fietste verschillende keren van Aarschot naar Lourdes.’

Adres: Grotstraat tegenover huis nr. 104; ook te voet te bereiken via restaurant

‘t Wit Toreke Ter Heidelaan 97 3200 Aarschot

Aarschot.jpg

 

aarschot 4f7f_1

http://cgi.benl.ebay.be/PK-CPA-AARSCHOT-Meetshovensche-Bosschen-

1949_W0QQitemZ140266511213QQihZ004QQcategoryZ48392QQcmdZViewItem

Aarschot Grotstraat SCANNEN002

Deze verzameling grotten en kappellen ligt op het terrein naast de Grotstraat  en de kleine Grotstraat  (Meetshoven , Aarschot) Het domein is momenteel eigendom van Willy Geysels, Laeremansstraat 26,  2235 Hulshout.

Deze drukbezochte bedevaartplaats, die dateert van 1954,  kan betreden worden via een ijzeren toeganspoort.

Het perceel is afgebakend met grijs geschilderde betonplaten en een draadafsluiting achteraan. Binnen deze afsluiting staan her en der bomen en struiken. De bedevaarders kunnen gebruik maken van de vele zitplaatsen die in theatervorm zijn opgesteld. Vooraan rechts op het terrein bevindt zich de grot van O.L.V. van Lourdes. Centraal op het domein staat een calvarieberg, eveneens in de vorm van een grot opgesteld. Links van de calvarieberg bevindt zich de kapel van de gezusters van Brustem, rechts de halfopen kapel van de H. Rita.

Deze grot is met een half cirkelvormig zwart geschilderd smeedhekwerk omgeven. De rotsachtige buitenkant is behangen met tal van votiefplaketten. In de nis op straatpeilniveau,  staat een kruisbeeld. In de bovenste nis, die ongeveer centraal staat, bevindt zich een blauw-wit beeld van O.L.V. van Lourdes; het beeld van Berandette staat in het aangelegde tuintje voor de onderste nis, die ook nog een kruisbeeld bevat. Waar links het hek begint, is een offergleuf in de wand met als opschrift “Offer voor Onze Lieve Vrouw van Lourdes”. Er bovenop staat een engeltje. Rechts van deze grot bevindt zich een kaarsenkapel, opgetrokken in grijze snelbouw.

Deze gegevens komen uit het boek  “De kleine huisjes van Aarschot”.  U kan dit boek elke woensdag komen inkijken in het archief.

Dit boek is ook op onze dienst verkrijgbaar aan de prijs van 23,55 €

Wij hopen u met deze info van dienst te zijn geweest .

Met vriendelijke groeten  

Dienst toerisme Aarschot Elisabethlaan 103 3200 Aarschot

016-56.97.05  fax: 016-56.97.22   dienst.toerisme@aarschot.be   www.aarschot.be

*’De Lourdesgrot staat er zo lang ik mij kan herinneren’, zegt schepen Frans Deboes (CD&V). ‘Ze werd indertijd gebouwd door wijlen Jef Van Dessel, een voormalig politieagent van Aarschot. Hij fietste verschillende keren van Aarschot naar Lourdes.’

http://www.nieuwsblad.be/Article/Detail.aspx?ArticleID=BLIBO_20090709_002

 * Nieuwsblad weekend 26-27/3/2011

scannen0011.jpg

Aarschot.jpg

Uit Het Laatste Nieuws van Yvonne en Floris

 scannen0013.jpg

* 2 foto’s van Edward Avermaete

Aaarschot 1.jpgAarschot 2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 *  Om onze verjaardagen te vieren bezocht ik met Linda dit prachtig Mariapark, begeleid door onze plaatselijke gids Jozefien, fotografe Axelle en haar hondje Sippy 🙂

openbare grot

Het Lourdesgrotje is versierd met vele ex voto’s en prachtig onderhouden!

openbare grot

Verse bloemen en aangestoken kaarsen wijzen op dagelijkse bezoekers.

openbare grot

openbare grot

openbare grot

openbare grot

Josefien heeft ons zonder fout de weg gewezen naar dit pareltje

openbare grot

Toevallig – maar niets is toeval – kwamen we daar ook nog sympathieke fotografe Axelle tegen en haar lieve Sippy!

Wat een fijne ontmoetingen!

openbare grot

openbare grot

Er is ook nog een tweede grotje in het Mariapark en twee kapellen, waarvan één gewijd aan de Heilige Rita

openbare grot

openbare grot

openbare grot

openbare grot

Gelegenheid genoeg om veilig een kaarsje te branden. Onschuldig

 

5 gedachten over “Aarschot – Grotstraat * 20/11/8”

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.