Geen categorie

Horst aan de Maas (Tienray) * Nederland 1/8/9

Mooie Lourdesgrot uit 1888 in de kerk van Tienray, Kloosterstraat nr. 1.

Deze locatie wordt ook Klein Lourdes genoemd.

Tienray was eerder gefusioneerd met Meerlo-Wanssum, sedert 2010 heet de fusie Horst aan de Maas.

DSCN0284.JPG

Tienray

Lourdesgrot
Info: Maria Peyskens-Poppe (80 jaar). 
Adres: Graaf Van Landaststraat 121 9700 Oudenaarde (Eine) 055/313650
tienroy

zie ook: + tevens voor meer algemene info over Nederland:

De kerk staat in het midden van het dorp, zoals in de meeste gemeenschappen.
het geval is. De kerk is dan ook het middenpunt van de gemeenschap.
De gehele geschiedenis van Tienray is verweven met deze kerk Tienray.
In onze gemeenschap zijn de burgers nog verbonden met de kerk. Vandaar dat de kerk in ons leef-gemeenschap Tienray nog steeds een grote rol speelt. Ook heeft onze kerk de verering met van Onze Lieve Vrouw. Natuurlijk allereerst de Troosteres der Bedrukten, en sinds 1874 Onze Lieve Vrouw van Lourdes.Van daar onze parochie 1877 de eretitel kreeg als “Klein Lourdes” Door deze verering is Tienray nog meer op kaart gekomen.

In het jaar des heren 1485 word de kapel het eerst genoemd.
In deze kapel was een Maria klokje aanwezig waarop het jaartal 1442 stond gegraveerd, Mogelijk mogen we er van uit gaan dat het bouwjaar van de kapel ergens in deze eeuw zal liggen. Pastoor Arnoldus Aerts (1765 – 1798) van Swolgen die tevens te Swolgen geboren is schreef “Toen het Oosten onder de dwingelandij der Turken zuchtte, werd deze kapel gebouwd”

Door de pelgrimage van zeer velen. vonden mensen hier werk, en kwam er ook een station. Vele pelgrims zijn de weg voor gegaan naar ons dorp Tienray. Nu nog weten de mensen de weg naar ons dorp te vinden. Ze komen naar de kerk om aan Maria steun en bijstand te vragen.

Mogen wij dan zoals Tienray, steeds aan de hand van Maria de geschiedenis is doorgegaan, aan haar hand verder blijven gaan. Zodat we allen een goede toekomst mogen hebben.

Tenslotte willen wij Dhr. Harrie Raaijmakers hartelijk danken voor zijn medewerking. En voor het vele speurwerk, wat hij heeft gedaan voor onze parochie. Deze zijn gebundeld, in een mooi boekwerk getiteld Tienray meer dan tien huizen en één Lieve Vrouw.

DSCN0264.JPG
DSCN0265.JPG
DSCN0266.JPG
DSCN0269.JPG
DSCN0271.JPG
DSCN0272.JPG
DSCN0273.JPG
DSCN0274.JPG

In 1950 kwam de nieuwe kerk klaar. De mensen van Tienray vonden de abstracte grot, die in de nieuwe kerk gebouwd was, erg vreemd. Op 15 augustus 1982 startte men met een collecte voor een nieuwe grot. De opbrengst bedroeg maar liefst ƒ 13.500. In oktober 1982 begon men met het werk. De naoorlogse mergelgrot werd vervangen door één, die leek op de grot van Lourdes. Vijftien vrijwilligers werkten er aan mee onder leiding van pastoor De Klijn. Een grote Lourdesmadonna voor Tienray werd door Sjaak Clabbers in Frankrijk besteld en ons land binnengesmokkeld door Jan Verblakt. Monseigneur Castermans kwam met Pinksteren naar Tienray om de Lourdesgrot in te zegenen.

DSCN0284.JPG
DSCN0276.JPG
DSCN0275.JPG
DSCN0277.JPG
Beeld van de H. Bernadette
DSCN0281.JPG
DSCN0282.JPG
Vele ex-voto’s, bidprentjes, kaarsen en water uit Lourdes
DSCN0283.JPG
DSCN0285.JPG
DSCN0267.JPG
Kruisweg rond de kerk
DSCN0268.JPG
DSCN0270.JPG
Voor de kerk is er een gezellige taverne ’t Pleintje, waar bedevaarders iets kunnen gaan eten of drinken.

2 gedachten over “Horst aan de Maas (Tienray) * Nederland 1/8/9”

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.